امروز سه شنبه 30 / 05 / 1397

ترجمه مقاله

ترجمه مقاله

امروزه با توجه به پیشرفت علم و همچنین تولید علم در کشور های مختلف نگارش مقاله و ترجمه مقاله بسیار رونق گرفته است و برای نگارش مقاله باید بتوانید ترجمه مقاله را انجام دهید تا بتوانید از نتایج تحقیق و پژوهشی که در دانشگاه های خارجی انجام شده باخبر شوید و آنها را در مقاله خود بکار ببرید. اما مشکل اینجاست که گاهی اوقات متن یک مقاله متن تخصصی است و باید آن را ترجمه تخصصی بکنید تا بتوانید از نتایج آن بهره ببرید.


 باید توجه داشته باشید که مقاله می تواند به زبان ها مختلف دنیا باشد و اگر شما ترجمه تخصصی را بلد نیستید و یا در امر ترجمه مقاله بسیار ماهر نیستید بهتر است مقاله خود را به موسات معتبر مثل سایت ترجمه تخصصی بسپارید تا ترجمه مقاله شما را با بالا ترین کیفیت انجام دهند. اما باید بدانید مقاله ها در کل به چهار رشته مربوط می شوند که برای ترجمه هر کدام از آنها باید فرد مترجم در آن رشته تحصیل کرده باشد تا بتواند ترجمه تخصصی خوبی را ارائه دهد اما مقاله ها در رشته های مختلف به دسته بندی های زیر تقسیم می شوند.


1-    ترجمه مقاله ی رشته های علوم پایه
2-    ترجمه مقاله ی رشته های علوم مهندسی
3-    ترجمه مقاله ی رشته های علوم انسانی

4-    ترجمه مقاله های رشته های هنر

به عنوان مثال تنها فردی که در یکی از رشته های علوم پایه تحصیل کرده است می تواند ترجمه تخصصی را انجام دهد و ترجمه مقاله ی مربوط به رشته های علوم پایه را انجام دهد. به همین خاطر است که سایت ترجمه تخصصی افراد مترجم متخصص تحصیل کرده در رشته های مختلف را استخدام کرده است تا بتواند ترجمه تخصصی را به نحوه احسن انجام دهد و کیفیت ترجمه مقاله ها بالا رود و دانشجویان عزیز بتوانند از آن استفاده کنند.


یکی از نکاتی که سایت ترجمه تخصصی بسیار بر آن حساس است رعایت شیوه نگارش ترجمه مقاله است که برای مقالات ISI باید شیوه نگارش ترجمه آن رعایت شود و بر همان اساس ترجمه مقاله نوشته شود.

 

 

 

برچسب ها : ترجمه مقاله , ترجمه تخصصی , سایت ترجمه , ترجمه مقاله isi , نگارش ترجمه , ترجمه انگلیسی به فارسی