امروز سه شنبه 30 / 05 / 1397

ترجمه تخصصی رشته صنایع

ترجمه تخصصی

 

رشته صنایع یکی از رشته های پر طرفدار در کشور های خارجی است و معمولا جزو پر درآمدترین رشته ها قرار می گیرد. در واقع زمینه کاری این رشته در کارخانجات و شرکت های بزرگ است که برای ارائه طرح و پروژه در آنجا استخدام می شوند گاهی اوقات نیز به عنوان مدیر پروژه در شرکت ها فعالیت می کنند.و به طور کلی این رشته به بهینه سازی سیستم ها و فرآیند و سازمان ها می پردازد.

معمولا دانشجویان این رشته در مقطع کارشناسی نیاز چندانی به ترجمه تخصصی پیدا نمی کنند اما ممکن است در بین یکی دو درس که درس تخصصی باشد اساتید به کتب زبان اصلی اتکا کنند که باید حداقل با ترجمه تخصصی آشنایی داشته باشید تا بتوانید متون کتاب را ترجمه تخصصی کنید و از آن بهره ببرید.

در مقطع کارشناسی ارشد وضیعت به طور کلی فرق می کند زیرا در این مقطع اکثر اساتید تنها منابع مطالعاتی را که اکثرا به زبان انگلیسی هستند را معرفی می کنند و دانشجویان باید با استفاده از ترجمه تخصصی معنا و مفهوم ان متون را درک کنند و همچنین برای دیگر دانشجویان ارائه دهند.

گاهی اوقات ممکن است شما برای نگارش مقاله در این رشته به ترجمه تخصصی نیازمند شوید زیرا برای نگارش مقاله مروری باید چندین مقاله خارجی ترجمه تخصصی کنید و از مطالب ترجمه تخصصی در نگارش مقاله خود بهره ببرید.

 

 

برچسب ها : ترجمه تخصصی رشته صنایع , ترجمه تخصصی , سایت ترجمه , ترجمه مقاله , ترجمه تخصصی صنایع